Cinque Terre Card image

3. Hit Lista. Kilka niespodzianek!

Trzecie wydanie Hit Listy konkursu EuroSongs przyniosło parę zmian w czołówce. Aktualnie numerem 1 słuchaczy stał się utwór "Jeśjo Haciu" rosyjskiej piosenkarki Zivert. Mimo, że utwór ten pojawił się w konkursie 8 edycji temu, nadal ma sporą rzeszę fanów. Ówczesny lider listy, Amór Dan z Islandii spadł na 3. lokatę. Największy wzrost zanotował rumuński utwór "Flori de plastic", który awansował aż o 7 pozycji, zaś największy spadek zaliczył utwór duetu Despres - "Ciel". Za ciekawostkę można również uznać debiut na liście aż czterech piosenek z poprzedniej edycji EuroSongs, podczas gdy zwycięzca

Czytaj dalej ->

Cinque Terre Card image

Szwecja ponownie triumfuje!

Albin Lee Meldau z piosenką "I Need Your Love" wygrywa 288. edycję konkursu. Utwór wyprzedził jednym punktem IDER reprezentującą Wielką Brytanię, co pozwoliło NowPaKo'wi zwyciężyć konkurs EuroSongs po raz drugi w swojej (na razie!) krótkiej i imponującej historii.

Czytaj dalej ->

Cinque Terre Card image

Głosowanie w aplikacji ruszyło! Kto wygra finał?

22 listopada 2018 zapisze się na kartach historii naszego konkursu. Tego dnia wystartowało pierwsze głosowanie finałowe w dedykowanej aplikacji konkursu EuroSongs. Głosować można wypełniając specjalny formularz. Pamiętajcie jednak, aby udzielać się również na naszej grupie na Facebooku. A kto wygra 288. edycję? W stawce finałowej mamy sporo znanych twarzy! Są to: Blanche i Sandhja, które wystąpiły w Konkursie Piosenki Eurowizji lub artyści, którzy brali już udział w EuroSongs, m.in.: Max Giesinger, Au/Ra czy Tonka. Głosowanie trwa do poniedziałku, 26 listopada.

Czytaj dalej ->