Do pięciu razy sztuka!

2020-04-23 12:02:46, Dzek


Źródło: https://www.facebook.com/NothingButThieves/

21 kwietnia 2020 o godzinie 20:00 zakończyło się głosowanie w 332. edycji naszego konkursu.

Wśród faworytów wymieniało się Norwegię, Wielką Brytanię czy Australię. Wraz z trwaniem głosowania finałowego fiński utwór otrzymywał coraz więcej pozytywnych komentarzy i coraz częściej wymieniany był wśród faworytów edycji.

Podczas wyników 332. EuroSongs wszystkie przewidywania sprawdziły się. Faworyci walczyli o Grand Prix niemal do samego końca. Pod koniec głosowania finałowego utwór reprezentujący Zjednoczone Królestwo zdecydowanie wyprzedzał Finlandię i to on został zwycięzcą 332. edycji.

Brytyjski zespół Nothing But Thieves, kim są?
Nasi uczestnicy w przeszłości mogli zapoznać się z twórczością tego zespołu, bowiem w konkursie pojawił się po raz piąty, a ich dotychczasowe najwyższe miejsce to 8. pozycja w finale. Grupa muzyczna składa się z pięciu młodych znajomych: Conor, Joe, Dominic, Philip oraz James. Muzyka, którą tworzą przypisywana jest do gatunku alternatywnego rocka. W EuroSongs zwyciężyli z utworem „Is Everybody Going Crazy?”.Srebrny medal, po wielu porażkach, Finlandia, którą reprezentował duet Johanny Kurkeli oraz Johanny Iivanainen pod nazwą Altamullan Road z piosenka „When It’s Time”.Najniższy stopień podium uzupełnia Australijka Georgie Alice z utworem „Circles”.Jak spisały się notowania bukmacherskie w finale?
Analizując ostateczne wyniki finałowe z ostatnimi przewidywaniami bukmacherów (5 minut przed wynikami) dostrzec można, że bukmacherzy zawiedli w przewidzeniu pozycji Tunezji (12 miejsc różnicy), Finlandii (9 miejsc), Papui-Nowej Gwinei, Maroko i Niemiec (8 miejsc). Warto jednak podkreślić, że doskonale przewidzieli ostateczne pozycje piosenek z Australii, Portugalii i Gruzji. Średnie odchylenie prognoz notowań bukmacherskich w porównaniu z ostatecznymi wynikami to 4.48 pozycji.

Pamiętajmy, że notowania nie mogą być bezbłędne! Pomijając to, że niemożliwym jest stworzenie wzoru, który odwzoruje gusta naszych użytkowników, wyniki powinny być trochę zaskakujące 😊

Nagrody dodatkowe zostały przyznane!

Nagroda im. Złotej Gęsi
(najlepsza piosenka nieanglojęzyczna)
Austria - Yukno - LAND OF CONFUS1ON

Nagroda Północna
Finlandia - Altamullan Road - When It's Time

Nagroda Zachodnia
Wielka Brytania - Nothing But Thieves - Is Everybody Going Crazy?

Nagroda Bałkańska
Cypr - Velix & Playmen feat. Christos Mastoras - Silver Moon

Nagroda im. Luttenberger*Klug
(najlepsza piosenka, która nie awansowała)
Dania - Ólafur Arnalds ft. Arnór Dan - So Far

Nagroda im. Lubelskiego Fulla (najgorsza piosenka tej edycji)
Rosja - Loboda - Paren

Pełne wyniki 332. edycji EuroSongs