Dobre rady dla uczestników


1. Stawiaj na oryginalność

Nie dawaj pierwszego lepszego artysty z Eurowizji. Fani Eurowizji doskonale znają uczestników tego konkursu i nie musisz im o nich przypominać. To samo tyczy się gwiazd, które znamy z naszych stacji radiowych. "Nic innego z tego kraju nie znam" - i właśnie o to chodzi! Najpierw znajdź coś wartościowego, oryginalnego, a potem rezerwuj państwo i wystaw piosenkę. Zamysłem konkursu jest poznawanie nieznanej muzyki, nieznanych artystów. Internet jest nieograniczonym źródłem informacji, wykorzystaj to! Poszukaj zagranicznych blogów muzycznych, lokalnych stron z muzyką itp.

2. Nie idź na łatwiznę

EuroSongs jest miejscem dzielenia się użytkowników piosenkami, które naprawdę im się podobają i na co dzień ich słuchają. Jest też dla nich stałym źródłem nowej muzyki. Uczestnicy starają się szukać oryginalnych utworów i poświęcają naprawdę dużo czasu na znalezienie idealnej piosenki. Nie idź na łatwiznę, nie wystawiaj pierwszego lepszego utworu, na który wpadniesz w Internecie. Szanuj czas innych osób.

3. Rzetelnie przesłuchuj całe utwory

Zgłaszając się do konkursu zobowiązujesz się do skrupulatnego i rzetelnego przesłuchania piosenek wystawionych przez innych uczestników naszego konkursu. Nie głosuj na podstawie szybkiego przesłuchania stawki konkursowej, poświęcając chwilę na każdy utwór. To nie o to chodzi. Nie można ocenić utworu po 15 sekundach jeśli trwa on np 4 minuty. Nie potrzebujemy osób, które nie okazują szacunku autorom innych zgłoszeń.

4. Dokonuj przemyślanych wyborów

Nie rezerwuj państwa, jeśli nie masz piosenki. Szukaj piosenki przed wyborem kraju, dzięki temu nie będziesz musiał/a na szybko szukać utworu z danej strefy, przez co jej poziom może być gorszy od utworu kogoś kto szykował się do zdobycia danego kraju, lecz mu się nie powiodło. Nie zajmuj państwa jeśli nie wiesz jak możesz je spożytkować. Daj szansę innym. Dobrze przygotuj się do konkursu, miej kilka utworów i dobrze przemysł jakie państwo wybrać na podstawie tego co jesteś w stanie zgłosić.

5. Korzystaj z naszej wyszukiwarki utworów

Każdy znaleziony utwór, który chcesz wystawić w konkursie, sprawdzaj w wyszukiwarce piosenek EuroSongs. Regulamin zabrania zgłaszania utworów, które w konkursie już były.

6. Zadbaj o prawidłowe zgłoszenie

Przez wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z aktualnymi zasadami transkrypcji nazw wykonawców oraz tytułów piosenek zapisanych alfabetem innym, niż łaciński. Pamiętaj, aby dowód pochodzenia artysty nie był pierwszym, przypadkowym linkiem wyświetlonym w rekordach wyszukiwania, bowiem jego zasadniczą cechą jest wiarygodność pozwalająca ustalić autentyczny związek artysty z danym państwem. Odnośniki do innych konkursów internetowych nie są źródłem, na podstawie którego można poczynić ustalenia co do pochodzenia artysty czy jego związku z danym krajem.