Jak działa konkurs EuroSongs?
- Zapoznaj się ze szczegółami regulaminu EuroSongs. Pozwoli Ci to zrozumienić panujące zasady, wysłać prawidłowe zgłoszenie oraz uniknąć dyskwalifikacji. Regulamin dostępny jest w kolejnym akapicie.
- Fundamentalną zasadą konkursu jest dokładne przesłuchanie wszystkich utworów. Zasada ta tyczy się zarówno głównego konkursu jak i preselekcji organizowanych na naszej facebookowej grupie. Nieprzestrzeganie tej zasady skutkować będzie wyrzuceniem z konkursu.
- Aby móc wziąć udział w konkursie musisz dołączyć do naszej grupy na Facebooku. Grupę na Facebooku znajdziesz TUTAJ. Polecamy również dołączyć do grupowego czatu na Messenger.
- Zarezerwuj jedno z dostępnych państw. Państwo rezerwujemy tylko na jedną edycję.
- Państwa dostępne w konkursie podzielone są na strefy muzyczne. Przykładowo: Mołdawia, Rumunia i Bułgaria są w jednej strefie. Rezerwując Mołdawię można wystawić utwór z tego regionu. Strefy muzyczne znajdziesz TUTAJ.
- Poszukaj nieznanego szerszej publiczności utworu, który spełnia regulamin naszego konkursu. W konkursie wystawiamy utwory, które sami słuchamy. Zamysłem konkursu jest dzielenie się muzyką, która nam się podoba.
- Zgłoś utwór na stronie internetowej eurosongs.pl oraz na grupie na Facebooku pod postem z aktualną edycją.
- Pilnuj terminów. Aktualny terminarz znajdziesz na naszej stronie internetowej i/lub na grupie na Facebooku.
- Przesłuchaj wszystkie piosenki i zagłosuj zgodnie ze swoim gustem. Niedopuszczalne jest głosowanie „koleżeńskie”.
- Nie zdradzaj swoich głosów i poczekaj na wyniki.
- Wystawiaj dobre, nieznane, ciekawe i jakościowe utwory i wygrywaj!
- Zapoznaj się z dobrymi radami, które starsi koledzy zostawili nowicjuszom: TUTAJ.
Regulamin konkursu EuroSongs
-
Konkurs
- Aby móc uczestniczyć w Konkursie EuroSongs, konieczne jest posiadanie prawdziwego, wiarygodnego konta na portalu Facebook oraz dołączenie do grupy konkursowej na tym portalu.
- Do udziału w Konkursie dopuszczonych zostało 57 państw. Listę państw znajdziesz tutaj TUTAJ. Zwycięzca poprzedniej edycji może zarezerwować państwo z całego świata.
- Uczestnik może zmienić kraj, który sobie zarezerwował tylko przed wysłaniem prawidłowego zgłoszenia.
- Uczestnik, który nie odda głosów w terminie zostaje zdyskwalifikowany.
-
Jednokrotne nieoddanie głosów finałowych łączy się z zamrożeniem udziału uczestnika w następnej edycji. W przypadku organizacji rund półfinałowych:
- gdy uczestnik nie odda głosów w półfinale, ale odda w finale - ma prawo wystartować w następnej edycji
- gdy uczestnik nie odda głosów zarówno w półfinale, jak i w finale - zostaje zamrożony jego udział w następnej edycji
- Po zakończeniu edycji wszyscy tracą swoje państwa i wraz z nową edycją rusza wyścig o nowe państwa.
- Zabrania się rezerwacji państwa bez zgłaszania się w edycji. Brak wybranego utworu po uprzedniej rezerwacji państwa w dwóch edycjach z rzędu skutkuje brakiem możliwości udziału w konkursie na jedną edycję.
- Administrator zastrzega sobie prawo do wyrzucenia z konkursu osoby, która notorycznie nie oddaje głosów w konkursie lub rezerwuje państwa a nie zgłasza utworów.
-
Zgłoszenia
- Aby móc uczestniczyć w Konkursie, należy zarezerwować państwo w wyznaczonym czasie za pomocą szybkiej rezerwacji państw (działa przez pierwsze 7 minut edycji) lub zwykłego formularza do rezerwacji państw.
-
Aby wziąć udział w edycji, każdy uczestnik musi najpierw zarezerwować państwo. Następnie uczestnik wysyła zgłoszenie i udostępnia je również na grupie facebookowej pod odpowiednim postem z edycją. Poprawne zgłoszenie powinno zawierać:
-
nazwę wykonawcy (zapis tylko w alfabecie łacińskim z odpowiednimi znakami diakrytycznymi)
- nazwę utworu (zapis jw.)
-
link do propozycji na YouTube (jeśli piosenki nie ma na tym serwisie - może być inny link)
- link do propozycji na Spotify (jeśli piosenki nie ma na tym serwisie - nie wypełniamy)
- dowód na pochodzenie artysty z danej strefy muzycznej - powinien być z zaufanego źródła. Nie akceptujemy strony popnable.com oraz fanowskich wikipedii bez załączonych cytatów do dowodu pochodzenia.
- W przypadku, gdy nazwa artysty/-ów lub utworu oryginalnie złożone jest ze zmodyfikowanych znaków alfabetu łacińskiego (diakrytycznych), wymaga się od uczestnika wpisywania takich znaków w zgłoszeniu.
-
Piosenka i reprezentant
-
Zabrania się zgłaszania:
- utworów, które brały udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, a także w narodowych preselekcjach do tego konkursu
- utworów, które brały udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci i w narodowych preselekcjach do tego konkursu
- coverów
-
piosenek korzystających z sampli innych utworów, które nie spełniają regulaminu EuroSongs
-
utworów, które brały już udział w EuroSong lub EuroSongs (z wyłączeniem piosenek, które pojawiły się w preselekcjach),
- utworów prezentowanych w komercyjnych stacjach radiowych lub/i telewizyjnych stacjach muzycznych (tj. Eska, Radio ZET, RMF FM, RMF MAXX, Złote Przeboje, Eska TV, VIVA Polska, MTV Polska, 4FUN.TV); dotyczy to również wszelkiego rodzaju przeróbek i remixów, które prezentowane były w wyżej wymienionych stacjach radiowych i telewizyjnych
- Dopuszcza się wersje instrumentalne piosenek oraz utwory acapella wykonywane przez jednego artystę lub zespół
- Dopuszcza się współczesne interpretacje tradycyjnej muzyki ludowej
- Ten sam wykonawca nie może być reprezentantem dla dwóch lub więcej państw w trakcie jednej edycji
- Dopuszcza się zgłaszanie artystów, którzy stale mieszkają i tworzą w kraju ze strefy muzycznej, do której należy uczestnik, a nie mają obywatelstwa tego kraju. W przypadku, gdy artysta posiada korzenie (przynajmniej jedno z rodziców musi mieć pochodzenie, tj. 50% pochodzenia artysty), lub gdy urodził się w danym państwie, również można go zgłosić
- W trakcie trwania okresu preselekcyjnego, nie ma możliwości zmiany raz wybranego utworu. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy utwór jest niezgodny z Regulaminem Konkursu.
- W przypadku, gdy ten sam artysta (lub piosenka) został zgłoszony przez wielu użytkowników, pierwszeństwo ma osoba, która opublikowała piosenkę jako pierwsza.
-
Głosowanie
- Poprawne głosy należy wysłać w wyznaczonym do tego celu czasie.
-
Każdy uczestnik zobowiązany jest do dostarczenia poprawnych głosów.
-
głosy muszą zawierać punktację w skali eurowizyjnej w kolejności od 12 w dół (tj. 12, 10, 8, ... 3, 2, 1)
- nie można głosować na siebie
- Głosujemy po dokładnym i rzetelnym przesłuchaniu całej stawki piosenek. Najlepszej piosence przyznajemy największą ilość punktów.
-
Głosowanie jest obowiązkowe
- uczestnicy głosują wyłącznie w półfinałach, w których się znajdują
- w przypadku rundy półfinałowej, obowiązkiem głosowania w półfinale objęci są wszyscy uczestnicy (automatyczni finaliści są przyporządkowani do głosowania w poszczególnych półfinałach)
- obowiązkiem głosowania w finale objęci są wszyscy uczestnicy danej edycji (także ci, którzy do finału nie awansowali lub zostali zdyskwalifkowani)
-
Uczestnik posiada tylko jedną możliwość głosowania w trakcie finału, jak i półfinałów. Po wysłaniu głosów, nie ma możliwości ich modyfikowania.
- Niedostarczenie głosów w wyznaczonym do tego celu terminie, będzie wiązało się z dyskwalifikacją.
- Zabrania się w przewidzianym okresie konkursowym ujawniania oddanych głosów na poszczególne państwa. Wszelkiego rodzaju spekulacje związane z przebiegiem głosowania lub sugerowanie przyznania punktów jest kategorycznie zabronione i będzie podlegało karze, np. dyskwalifikacji.
-
Preselekcje
-
Każdy uczestnik EuroSongs ma prawo do organizacji otwartych preselekcji. Poprzez preselekcje rozumie się przedstawienie wybranych piosenek i wyłonienie z nich swego reprezentanta; w przypadku dyskwalifikacji zwycięskiego utworu reprezentantem zostaje utwór, który zajął miejsce 2, itd.
- Format preselekcji, system głosowania oraz sprawy organizacyjne dotyczące preselekcji nie mogą łamać Regulaminu EuroSongs. Uczestnik organizujący preselekcje ma obowiązek przedstawić zasady głosowania oraz sposób liczenia głosów w preselekcjach.
-
Liczba utworów biorących udział w preselekcjach nie może przekroczyć 4.
-
Piosenki, biorące udział w preselekcjach muszą być zgodne z Regulaminem EuroSongs.
-
Preselekcje należy przeprowadzić w przewidzianym okresie czasu, wyłącznie w grupie na Facebooku pod postem z nową edycją.
-
W trakcie trwania okresu preselekcyjnego, nie ma możliwości zmiany piosenek, biorących udział w preselekcjach. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy któryś z utworów jest niezgodny z Regulaminem Konkursu.
-
Zwycięzca preselekcji zostaje reprezentantem kraju, nie ma możliwości jego zmiany. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy podczas preselekcji dojdzie do remisu. Wówczas ostateczna decyzja o wyborze reprezentanta należy do organizatora preselekcji.
-
Organizacja
-
Zwycięzca poprzedniej edycji:
-
ma zagwarantowany udział w finale kolejnej edycji
-
otrzymuje 12 punktów do klasyfikacji ogólnej rankingu dekady
-
ma możliwość wyboru kraju z całego świata
-
Jeden półfinał odbywa się w momencie, gdy do danej edycji przyjęto od 27 do 30 zgłoszeń.
-
zapewnione miejsce w finale ma TOP10 z poprzedniej edycji (w przypadku, gdy któraś z tych osób nie wyśle zgłoszenia, jego miejsce w stawce finałowej zajmuje osoba z kolejnego miejsca: 11, 12, 13, itd.)
-
do finału awansuje dziesięć państw z najwyższą liczbą punktów
-
w przypadku dyskwalifikacji uczestnika finałowego, jego miejsce zajmuje kolejno: kraj z 11. miejsca w półfinale, w przypadku 2 dyskwalifikacji – kraje z miejsc 11 i 12, itd.
-
Dwa półfinały odbywają się w momencie, gdy do danej edycji przyjęto od 31 do 40 zgłoszeń.
-
zapewnione miejsce w finale ma tylko zwycięzca poprzedniej edycji (w przypadku, gdy takie państwo nie wyśle zgłoszenia, jego miejsce w stawce finałowej zajmuje kraj z kolejnego miejsca)
-
do finału awansuje po dziesięć państw z najwyższą liczbą punktów z każdego półfinału
-
w przypadku nieoddania głosów przez automatycznego finalistę, do finału awansuje także kraj z 11. miejsca półfinału, w którym zagłosować powinien ów uczestnik
-
Gdy do danej edycji przyjęto powyżej 40 zgłoszeń odbywają się dwa półfinały
-
zapewnione miejsce w finale ma TOP5 z poprzedniej edycji (w przypadku, gdy któreś z tych państw nie wyśle zgłoszenia, jego miejsce w stawce finałowej zajmuje kraj z kolejnego miejsca: 6, 7, 8, itd.)
-
do finału awansuje po dziesięć państw z najwyższą liczbą punktów z każdego półfinału
-
w przypadku niezagłosowania któregoś z krajów TOP5 poprzedniej edycji, do finału awansuje identyczna liczba krajów znajdujących się pod kreską tego półfinału, w którym kraj z TOP5 głosował
-
Ogólne
-
Regulamin przedstawia zasady udziału w Konkursie EuroSongs. Użytkownik akceptuje go z chwilą rejestracji. Łamanie regulaminu może skutkować dyskwalifikacją i wyrzuceniem z konkursu.
-
Użytkownik, akceptując niniejszy Regulamin, zobowiązuje się do jego przestrzegania, a także do przestrzegania powszechnie uznanych norm moralnych i prawa obowiązującego na terenie Polski.
-
Uczestnikiem Konkursu może zostać osoba, która ukończyła 15 lat najpóźniej w dniu wysłania zgłoszenia. Dopuszczamy udział osób młodszych, na tzw. "okres próbny".
-
Użytkownik nie może publikować:
-
tej samej treści wiele razy (spamować)
-
przekazów reklamowych (z wyjątkiem przypadków, w których użytkownik otrzymał aprobatę Administracji)
-
treści naruszających zasady powszechnie uznawane przez społeczność internetową
-
treści sprzecznych z prawem lub nakłaniających do złamania go
- Na wszystkich serwisach EuroSongs (tj. strona, forum, facebook, wiki) obowiązuje również całkowity zakaz publikowania odnośników i sum kontrolnych do nielegalnych plików, szkodliwych plików oraz haseł komputerowych, kodów itd., również w sposób niebezpośredni (linki do stron zawierających w/w)
-
Zabrania się reklamowania oraz zachęcania do wzięcia udziału w innych, konkurencyjnych internetowych konkursach piosenki - wirtualnych Eurowizji.
-
Uczestnik może korzystać tylko z jednego konta na naszej stronie.
-
Użytkownicy mają prawo do przedstawienia własnych pomysłów na Konkurs (tj. zmian, udoskonaleń).
-
Administrator ma prawo nałożenia kary na użytkownika nagminnie utrudniającego prawidłowe funkcjonowanie Konkursu, w tym również uniemożliwianie pracy Administracji i naruszania zasad netykiety.